Dzień Matematyki

W dniu1 kwietnia odbył się Dzień Matematyki dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. W klasach uczniowie rozwiązywali różne rebusy i zagadki logiczne, a następnie uczestniczyli w następujących konkurencjach:

  • Skojarzenia matematyczne
  • Potrawa matematyczna
  • Jeden z dwunastu
  • Recytacja liczby π.

Jak co roku najwięcej emocji wzbudził konkurs „Jeden z dwunastu”. Najlepszy wynik uzyskał Grzesiak Antoni z klasy IV a, drugie miejsce zdobył Barnard Kosmatka z klasy VI, a trzecie Piotr Lota z klasy V c.

Jednym z głównych punktów programu było bicie rekordu w recytacji liczby Pi. Obecny rekord – 99 cyfr po przecinku – został ustanowiony przez Jana Suchowiaka z klasy V a oraz Miłosza Różańskiego i Adama Matysiaka z kl. VI.

Dzień Matematyki był świetną okazją do zabawy, jak i utrwalenia zdobytej wiedzy – zapraszamy do fotogalerii.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.