Ogromy sukces naszych uczniów !

W piątek 06.05.2022 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu „Ekonomiczny Klucz do Przyszłości”.

Nasi uczniowie, okazali się być jednymi z najlepszych w tych zmaganiach. Finalistami Konkursu zostali Jan Siwy z klasy 8b oraz Hubert Napierała z klasy 8a (do konkursu przystąpiło 150 uczniów z różnych szkół, a do finału zakwalifikowało się tylko 11 osób), natomiast pierwsze miejsce na podium zajęła Hanna Nawrocka z klasy 8b!

Hania otrzymała tytuł laureata, co daje jej dodatkowe punkty na świadectwie kończącym szkołę podstawową. Wszyscy uczniowie otrzymali również wartościowe nagrody rzeczowe.

Celem tego konkursu jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej wśród uczniów szkół podstawowych. Niestety w obecnej podstawie programowej brak tych zagadnień, a jest to wiedza niezbędna w życiu każdego z nas. Naszym Uczniom należą się zatem wyrazy głębokiego uznania, gdyż przygotowania do tego konkursu wymagały od nich samodzielnej pracy i zaangażowania.

Organizatorem konkursu jest Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, Katedrą Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu. Konkurs odbywa się pod patronatem Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Mam nadzieję, że uczniowie z młodszych klas pójdą w ślady naszych Młodych Ekonomistów!