„W górach jest wszystko to, co kocham” 

Te słowa może powiedzieć niejeden uczeń klasy 1b PSLO, który tegoroczną wycieczkę klasową spędził w Górach Sowich. W ciągu czterech dni doświadczyliśmy wszystkiego, co mają do zaoferowania góry. Spaliśmy w jednym z najstarszych polskich schronisk górskich, chłonąc jego niesamowitą atmosferę i delektując się lokalnymi potrawami. Wiele godzin wędrowaliśmy wraz z przewodnikiem po górskich szlakach, nie zważając na upał, deszcz czy grad. Uczyliśmy się, jak orientować się w terenie przy użyciu zarówno tradycyjnego kompasu i mapy jak również odbiorników GPS. Mieliśmy okazję poszukać skarbów w ramach zabawy geocaching oraz wysłuchać historii pracownika GOPR. I to wszystko w ramach organizowanej przez PTTK i Schronisko Zygmuntówka tzw. „Szkoły w górach”. Wieczorami podziwialiśmy zachód słońca i pasące się nieopodal schroniska muflony. Było oczywiście także ognisko i kiełbaski oraz wspólny śpiew z akompaniamentem gitary.  

Zapraszamy do galerii zdjęć 

Agnieszka Maląg