Poznaliśmy najbezpieczniejsze data center w Europie Środkowej

W październiku klasa 2A PSLO miała okazję odwiedzić najbezpieczniejsze data center w Europie Środkowej oraz najbardziej energooszczędny obiekt w całej Polsce, który jest zasilany w 100% energią odnawialną. Mieliśmy przyjemność poznać Beyond.pl od wewnątrz – oczywiście na tyle, na ile pozwoliły nam obowiązujące tam procedury bezpieczeństwa.

Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Kwiczora dowiedzieliśmy się na czym polega przetwarzanie danych przy zachowaniu najwyższych procedur bezpieczeństwa oraz wykorzystaniu ogromu energii odnawialnej do zasilania data center. Usystematyzowaliśmy również swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie, w tym pozostawiania swoich wpisów w cyfrowym świecie.

Już teraz wiemy, jak od „kuchni ” wygląda chmura obliczeniowa. A usługi, z których korzystamy na codzień takie jak: youtube.pl, tik tok, media społecznościowe i inne, działają płynnie między innymi dzięki Beyond.pl