Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wolontariuszach i dziękujemy im za ich pracę. Pracę, którą wykonują za darmo, bezinteresownie, z potrzeby serca.

Podczas szkolnych obchodów Dnia Wolontariatu, mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole wolontariuszkę Sarę Suchowiak, naszą absolwentkę.

Podczas spotkań z uczniami Sara, przybliżyła nam znaczenie wolontariatu na misjach, odpowiedziała na szereg pytań oraz zachęcała dzieci i młodzież do angażowania się w pomoc innym, tłumacząc, jak każdy z nas w prosty sposób może uczynić świat lepszym. 

Podczas spotkania zostały również wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego „Pomagajmy razem” tj.

miejsce 1: Wiktoria Barciszewska

miejsce 1: Amelia Kościańska

miejsce 2: Jakub Roszko

miejsce 3: Alan Dolata

Gratulujemy i jesteśmy dumni, że są wśród nas najmłodsi uczniowie, którzy wiedzą, że pomaganie jest darem serca.

Światowy Dzień Wolontariusza stanowi okazję do zwrócenia uwagi na szczególną rolę wolontariatu.
Z tej okazji życzymy również Wszystkim Wolontariuszom, aby radość tych, którym pomagacie, mobilizowała Was do dalszej pracy. A każdy dobry uczynek, słowo, uśmiech, którym się dzielicie, zawsze do Was wracało.
Dziękujemy za Wasze otwarte serca!