Robotyka w PSSP

Już od najmłodszych lat uczniowie naszej szkoły uczą się kodowania i programowania. Oprócz typowej pracy przy komputerach podczas lekcji informatyki, mają możliwość korzystania z nowoczesnej, dobrze wyposażonej sali robotyki. Czekają tu na uczniów różnego rodzaju roboty🤖: skriboty, dash’e czy photony. A dzięki tabletom z aplikacjami uczą się podstaw ich programowania. Taka nauka połączona z zabawą to coś – co uczniowie uwielbiają.

🤖 Wykorzystywane przez nas zestawy do robotyki pozwalają na wprowadzenie uczniów w świat programowania, a dzieki SkriBotom uczniowie mogą samodzielne stworzyć robota edukacyjnego krok po kroku.

🤖 SkriBot to nie tylko robot do programowania, edukacja zaczyna się na etapie budowania go od podstaw. Dzięki wykorzystywanej technologii uczniowie poznają podstawy mechaniki i elektroniki.

🤖Rozwijają rozumienie ciągów przyczynowo – skutkowych, kształtują wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności abstrakcyjnego myślenia, nabywają wiedzę z zakresu logiki matematycznej.

🤖Rozwijają kreatywność i umiejętności logicznego myślenia, poznają świat inżynierii i doskonalą zdolności manualne, ale także uczą się dobrej organizacji pracy.

🤖Roboty edukacyjne stanowią narzędzie pomagające naszym nauczycielom w codziennym prowadzeniu fascynujących lekcji, ucząc poprzez zabawę.

Fotorelacja w galerii – zapraszamy