Dzień Turystyczny

Wakacje tuż tuż, jednak zajecia szkolne jeszcze w toku. Z połączenia jednego z drugim narodził się Dzień Turystyczny. Uczniowie klas ośmych oraz klas licealnych mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów związanych z turystyką i krajoznawstwem. Pierwszy przedstawiła pani Anita Stawik-Szablewska, a dotyczył on mało znanych i „nieoczywistych” atrakcji Dolnego Śląska. Można było usłyszeć co nieco na temat pałacu w Gorzanowie, dworu Sarny, młynu w Siedlimowicach, festiwali literackich i wielu innych ciekawych miejsc i eventów. Następnie mikrofon przejęła pani Olga Michalska, ktora z pasją opowiadała o swojej wizycie w Tanzanii. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie codzienne Tanzańczyków, nauczyliśmy się paru zwrotów w języku suahili oraz odwiedziliśmy, przynajmniej wirtualnie, tamtejszą szkołę i kościół. Następnie był kahoot z krówkowymi nagrodami oraz podsumowanie naszych szkolnych rajdów turystycznych.

Gdyby policzyc wszystkie osoby, które przynajmniej raz pojawiły na tej charakterystycznej dla naszej szkoły wycieczce, wyszłaby ponad setka. Najaktywniejsi otrzymali prezenty mniejsze i większe. Dziękujemy również naszym absolwentom, którzy oprócz tego, że regularnie uczestniczyli w rajdach, to także odwiedzili nas dzisiaj.

Życzymy wszystkim przyjemnych, ciekawych krajoznawczo wakacji i tradycyjnie: do zobaczenia w terenie.

Agnieszka Maląg

Anita Stawik-Szablewska