Wyjazd do Drezna klas 7

W pierwszy piątek września zjednoczone siły klas siódmych naszej szkoły udały się tradycyjnie do Drezna, aby poznać bliżej życiorysy błogosławionej Piątki Poznańskiej. Wyjazd rozpoczęliśmy od mszy świętej, a następnie udaliśmy się do więzienia i miejsca zgilotynowania Czesława Jóźwiaka, Edwarda Kaźmierskiego, Franciszka Kęsego, Edwarda Klinika oraz Jarogniewa Wojciechowskiego czyli naszych patronów. Bardzo ciekawym punktem wycieczki był quest, w trakcie którego poznaliśmy najważniejsze zabytki architektoniczne Drezna. Ostatnim punktem w trakcie zwiedzania była wizyta na cmentarzu gdzie spoczywa błogosławiona Piątka Poznańska.

Wspaniały wyjazd zorganizowany przez Panią Magdę Ławniczak i ks. Jacka pozwolił nie tylko poznać bliżej losy naszych patronów, ale również zintegrować klasy.