Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1 – 3 PSSP do wzięcia udziału w „Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania”. To wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli Wam podzielić się swoją pasją do literatury i umiejętnością pięknego czytania.

Konkurs ten nie tylko umożliwi Wam zaprezentowanie swojego talentu w czytaniu, ale także pozwoli poznać innych miłośników literatury. Konkurs ten nie jest jedynie testem umiejętności czytania, ale również interpretacji tekstu.

Uczestnicy konkursu zobowiązani są do przygotowania fragmentu dowolnej książki (prezentacja tekstu nie powinna przekraczać 2 minut), następnie uczestnicy przeczytają wybrany fragment z książki z serii: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, Magiczne Drzewo, Elmer.

Komisja przyzna dodatkowe punkty za teksty zawierające dialogi

Podczas czytania ocenie podlegać będzie: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Do zobaczenia na konkursie!