Wojewódzki Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

W sobotę 2 lutego br. Centrum Edukacji Obywatelskiej opublikowało ostateczne wyniki etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego Wiedzy Ekonomicznej i Obywatelskiej.

Ocenie podlegał test oraz projekt, który uczestnicy samodzielnie wykonywali.

Mimo że nasi uczniowie otrzymali stosunkowo wysokie wyniki, do finału zakwalifikował się tylko jeden z nich o najwyższej liczbie punktów – Michał Budzisz (w ogólnej klasyfikacji zajął ósme miejsce).

Trzymamy kciuki za Michała, już 25 lutego etap wojewódzki.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla naszego ucznia

W piątek 14 grudnia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uczniom, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

Stypendystom gratulowali Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak.

Wśród nagrodzonych był uczeń naszej szkoły, Łukasz Ciesielski, „eskortowany” przez panią pedagog Kingę Jamę.

III etap konkursu wiedzy o św. Janie Bosko

W dniach 7-9 grudnia “bohaterska piątka” uczniów naszej szkoły przeżywała piękny czas w gronie młodzieży salezjańskiej całej inspektorii św. Jana Bosko na Oratoriadzie w Tarnowskich Górach.

Nie byłoby w tym spotkaniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie ostatni III etap konkursu wiedzy o św. Janie Bosko. W finale wzięło udział 3 uczniów naszego Liceum (Greta Sibrecht – kl. III, Ewa Awzan – kl. II, Łukasz Ciesielski – kl. II) z 10 najlepszych, którzy dostali się do finału konkursu z całej inspektorii.

Sam udział w finale to wielkie wyróżnienie dla uczestników, ponieważ poziom konkursu i trudność pytań zawstydzały nawet niektórych “synów św. Jana Bosko”. Dlatego tym bardziej nasza szkoła powinna być dumna z wiedzy uczniów o księdzu Bosko.

Do ścisłego finału przeszło pięcioro uczestników, w tym Łukasz Ciesielski. Radość szkoły jest tym większa, gdyż Łukasz zdobył mistrzostwo, a tym samym stał się “Inspektorialnym Znawcą Księdza Bosko”. W nagrodę Łukasz odwiedzi miejsca, gdzie żył, mieszkał, pracował i wzrastał w świętości św. Jan Bosko.

Gratulujemy naszym uczniom odwagi w zdobywaniu wiedzy o naszym Ojcu i Nauczycielu.

Życzymy dalszych osiągnięć naukowych, by to, co już zdobyli, dało im moc i siłę do wzrostu duchowego.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów wojewódzkich

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów wojewódzkich w szkole podstawowej w roku szkolnym 2012/2013:

w Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym:

Kl. V b:

Aleksandra Adamska

Kl. VI:

Pola Hammermeister

w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym:

Kl. V a:

Jakub Stryczyński

W Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym:

Kl. V b

Jakub Gawron

Kl. VI

Adam Paech

 

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów wojewódzkich

 

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów wojewódzkich w szkole gimnazjalnej w roku szkolnym 2012/2013:

w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego:

kl. II a:

1. Michał Budzisz

2. Piotr Stelmasiak

3. Marcin Jankowiak

4. Hanna Bogusz

kl. II b:

1. Jakub Langa

2. Tomasz Kowalczyk

3. Katarzyna Dostatni

4. Marcin Wypych

kl. III a:

1. Agnieszka Gogulska

2. Paulina Płuciennik

3. Marta Rister

4. Jan Denka

5. Aleksandra Binczewska

kl. III b:

1. Dominik Lisiecki

2. Anna Strzykała

3. Wiktoria Kranz

4. Jan Dyczko

5. Julia Stachowiak

 

w Wojewódzkim Konkursie Historycznym:

kl. II a:

Michał Budzisz

Kl. III a:

Marianna Bukowska

Jan Denka

Przemysław Przymuszała

Kl. III b:

Kacper Barełkowski

Filip Manthei

Bartłomiej Walkowski

w  Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie:

kl. I a: Jerzy Szczerba

Kl. II a
Michał Budzisz

kl. III b:

Dominik Krzysztof Lisiecki
Bartłomiej Walkowski
Filip Sebastian Manthei
Paweł Ciesielski

w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym:

Kl. III a:

Przemysław Błaszak

Franciszek Cofta

Mateusz Kowalczyk

Paulina Płuciennik

Przemysław Przymuszała

Kl. III b

Marie Abai

Kacper Barełkowski

Maja Stachowiak

w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym:

Kl. II a:

Michał Budzisz

w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego:

Kl. II a:

Piotr Stelmasiak

Witold Wróż

Kl. III a:

Jan Denka

Paweł Purtak

Kl. III b:

Krzysztof Stępniak

w Wojewódzkim Konkursie Języka Francuskiego:

kl. II b

Etienne Brotier

w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym:

Kl. II a:

Michał Budzisz

Kl. III a:

Agnieszka Gogulska

Mateusz Kowalczyk

W Wojewódzkim Konkursie Poezji Religijnej:

Wyróżnienia w finale zdobyły:

Jadwiga Płuciennik kl. I a

Aleksandra Binczewska kl. III a

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursów i olimpiad

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursów i olimpiad w liceum w roku szkolnym 2012/2013:

w Konkursie  o św. Janie Bosko:

Kl. III PSLO:

Greta Sibrecht

Kl. II PSLO:

Ewa Awzan

Łukasz Ciesielski

w Olimpiadzie Języka Francuskiego:

Kl. I PSLO:

Gabriel Brotier

w Olimpiadzie Języka Angielskiego:

Kl. II PSLO:

Łukasz Ciesielski

“Jesteśmy szkołą sukcesu”

„Szkoły powinny działać jak trampolina. Najlepsze są takie, w których uczniom przybywa wiedzy i mają motywację do rozwoju – skaczą w górę”. Metodą pomiaru jakości nauczania i postępów w nauce jest tzw. Edukacyjna Wartość Dodana (EWD).

Spośród ok. 50 poznańskich publicznych gimnazjów do grupy „szkół sukcesu” można zaliczyć 20.

Nasza Szkoła znajduje się na 2 miejscu!

Gratuluję!

Czytaj na www.poznan.gazeta.pl

lub w załączniku Wiemy, które gimnazja uczą najlepiej. Sprawdź!

Bardzo dobre wyniki naszych młodych lekkoatletów

W pierwszy czwartek października niewielka grupa lekkoatletów z naszej szkoły wzięła udział w ” Czwartku lekkoatletycznym”. Są to zawody dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu Wielkopolski. Rywalizowaliśmy w dość trudnych warunkach atmosferycznych, ale mimo to kilku uczniów osiągnęło sukces:

II miejsce

Wiktor Kurzawski w skoku wzwyż z wynikiem 1,05 m

III miejsce

Paweł Winter w biegu na 300 metrów z wynikiem 57,60 s

Emilia Olbińska w biegu na 300 metrów z wynikiem 65,31 s

IV miejsce

Paweł Winter w skoku w dal z wynikiem 3,25 m

Anna Kolecka w biegu na 300 metrów z wynikiem 65,58 s

VII miejsce

Emilia Olbińska w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 15,00 m

VIII miejsce

Tomasz Urbański w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 28,00 m i w biegu na 60 metrów z czasem 10,51 s

 IX miejsce

Wiktoria Drajer w biegu na 60 metrów z wynikiem 10,12 s i w skoku w dal z wynikiem 3,50 m

XI miejsce

Anna Kolecka w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 13,00 m

 

Gratulujemy i liczymy na kolejne dobre występy!

Powtórzyli sukces!

Już w szkole podstawowej Bartek Gronowski, Marcin Winter i Dawid Kwiatkowski zajęli 3 miejsce w Mistrzostwach Miasta Poznania Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym.
W bieżącym roku szkolnym w/w reprezentanci naszej szkoły powtórzyli swój sukces sprzed dwóch lat.
W silnie obsadzonym turnieju finałowym zajęli 3 miejsce w Mistrzostwach Miasta Poznania Szkół Gimnazjalnych.
Gratulacje za uzyskany wynik sportowy!