Nasze liceum wśród najlepszych szkół

Miło nam poinformować, że Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, iż Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu, zostało zaliczone do grona najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „ZŁOTEJ SZKOŁY 2021”.
Zajęliśmy 4. miejsce w Poznaniu i 5. w Wielkopolsce.
Cieszymy się, że wsród 10. najlepszych liceów w naszym województwie jest
jeszcze jedna szkoła katolicka – salezjańskie liceum z Piły.

Gratulujemy Absolwentom, ich Rodzicom i Nauczycielom!

I etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogicznej: edukacja-wychowanie-pomoc

W pierwszym etapie Olimpiady uczestnicy zmierzyli się z esejem pedagogicznym, napisanym na jeden
z tematów zaproponowanych przez organizatorów. Uczestnicy mogli zastanowić się nad człowieczeństwem, zadaniami pedagoga w okresie pandemii, budowaniem relacji w czasach kryzysu,
czy odpowiedzialnością w Internecie.

Do II etapu Olimpiady zakwalifikowało się 26 spośród 75 zgłoszonych uczestników.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tym, którym nie udało się zakwalifikować, dziękujemy za udział w pierwszym etapie i zapraszamy za rok.

Zawody II stopnia – analiza indywidualnego przypadku – 31 marca 2021 r.